Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik świecy żarowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujnik świecy żarowej

    Zamieszczone przez brzozik007
    Zamieszczone przez szkoda
    brzozik007, OZ ma też podobny model, zdaję się, że "35th Anniversary", ale te będą drogie...
    o tak te mi się podobają!!! jaka jest mniej więcej cena??

    mógłbyś się trochę wysilić jednak, na szybko: 683,59 PLN

  • #2
    Czujnik świecy żarowej

    Witam,
    po okoła 30 sekundach od uruchomienia silnika zaczymi mi migać żółta kontrolka od świecy żarowej.
    Przed uruchomieniem silnika wszystko wygląda ok, po przekręceniu kluczyka zapala się ww. kontrolka po chwili gaśnie, silnik zaczyna pracować no i klops.
    Czy ktoś Was wie co się dzieje

    Komentarz


    • #3

      ale podpowiem sprawdż światła stopu
      pozdrowienia

      Komentarz


      • #4
        czujnik świateł stopu... jak sprawdzisz stop to nie będzie świecił i faktycznie wystarczy wpisac w szukajkę
        Pozdro
        RENT COMPLEX

        DACAR.team

        Komentarz


        • #5
          Sprawdz czujnik swiatel stopu pod pedalem hamulca

          Komentarz


          • #6
            a żeby było jeszcze łatwiej - to się nazywa automat stopu i kosztuje około 25zł. też miałem ten problem i nie wiedziałem o co biega z tą kontrolką. uświadomił mnie koleś z busa jak mało mi w tyłek nie wjechał na światłach. myślałem normalnie że klepanko będzie :twisted: - "panie!! co pan kur.wa ręcznym hamujesz???" :lol: :lol:

            Komentarz


            • #7
              Ok, to ja mam podobnie, czytałem wszystkie posty o podobnej tematyce, ale mój problem nadal istnieje ni rozwiązany.

              Objawy takie jak wyżej, z tą różnicą, że światła stopu już działają, a elektrycy w warsztacie już drugi dzień nie mogą nic znależć. WAG też nie wykrywa żadnych błędów, a silnik działa poprawnie.

              Dodatkowo jutro muszę jechać w trasę i będę musiał jechać z tą kontrolką (nie wiem, jak to wpłynie na silnik itp.) a auto w poniedziałek znów wróci do mechaników i może ktoś z was podpowie mi co to moze byc (aby coś elektrykom podpowiedzieć)

              Wskazówka: Auto było wcześcniej w warsztacie, gdzie wymieniali pompę próżniową podciśnienia. Przed tą naprawą kontrolka nie świeciła. Co mogli spartaczyć w tamtym warsztacie? Nie wiem, ale już więcej się tam nie pojawię...

              Proszę o jakieś wskazówki.

              Komentarz


              • #8
                busmen_bvg, a co na to vagcom? zamiast wymieniac na pale podjedz na diagnostyke i bedzie wiadomo, we Wrocku masz Mirasa, Jetronikow i kilku kolegow z
                forum alternatywnego napewno znajdzie sie ktos z vagiem.
                T4 CARAVELLE AXG 150PS/295Nm
                SEAT ALHAMBRA BLT 180PS/385Nm
                Zuzycie paliwa

                Komentarz


                • #9
                  nie wykrywa zadnych błędów i dlatego szukają jakiś zwarć...

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez busmen_bvg
                    Objawy takie jak wyżej, z tą różnicą, że światła stopu już działają
                    ...pamietaj ze automat stopow jest podwojny, jeden dla swiatel, drugi dla silnika.

                    [ Dodano: Czw 11 Wrz, 08 20:50 ]
                    Zamieszczone przez busmen_bvg
                    nie wykrywa zadnych błędów
                    ...jezeli nie ma bledow to nie pali sie kontrolka, sprawdzali wszystkie moduly czy tylko silnik?
                    T4 CARAVELLE AXG 150PS/295Nm
                    SEAT ALHAMBRA BLT 180PS/385Nm
                    Zuzycie paliwa

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez dariuspolo
                      ...pamietaj ze automat stopow jest podwojny, jeden dla swiatel, drugi dla silnika.
                      e?

                      Zamieszczone przez dariuspolo
                      ...jezeli nie ma bledow to nie pali sie kontrolka, sprawdzali wszystkie moduly czy tylko silnik?
                      sprawdzali wszystkie moduły.

                      P.S. Dodatkowo padł mi obrotomierz. Może to coś pomoże w ustaleniu usterki?

                      Komentarz


                      • #12
                        busmen_bvg, u mnie okazało się, że przepalony był bezpiecznik od okładu podgrzewania płynu chłodzącego (wiesz, te trzy świece żarowe co to grzeją płyn jak jest zimno) - i objaw taki sam: kontrolka miga a błędów zero.
                        90 KM i uważam, że wystarczy - czy coś mi dolega ?

                        Komentarz


                        • #13
                          dzięki, spróbuję i to sprawdzić...

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X